Moje refleksje…

Aktualność dodana przez: admin | Kategoria: Aktualności | Data: 22-03-2019

Za  nami kolejne, IV – te FORUM DLA RODZICÓW. Tym razem pod hasłem ,,Zrozum siebie – lepiej zrozumiesz swoje dziecko”. Jak zawsze daliśmy z siebie wszystko!

Czy się podobało? Czy wzbudziło refleksję? Czy było ciekawe i przemyślane? Czy przyniosło wymierne korzyści odpowiadając na wiele wątpliwości i pytań?
Na te pytania mogą odpowiedzieć tylko uczestnicy spotkania.

W mojej ocenie – jak zawsze – nie zawiodła MŁODZIEŻ z Teatru profilaktycznego ,,Droga do…” działającego przy poradni, której występ sprawił, że poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

Nie zawiodła Pani MARTA MILCZARCZYK – pedagog i instruktor teatralny poradni, scenarzysta i reżyser, która zadbała o każdy szczegół, dając tym samym wyraz niezwykłych umiejętności pracy z młodzieżą i teatralną pasję.

Nie zawiodła prelegentka Pani ANETA LUTOMSKA – psycholog, psychoterapeuta, wykładowca WSNS w Lublinie, która w niezwykle komunikatywny sposób, odnosząc się do hasła Forum  i do wystąpienia młodzieży, ciekawie i wzbudzając zasłuchanie mówiła o prawdach, których na co dzień sobie nie uświadamiamy a które mają istotny wpływ na to jak zachowuje się nasze dziecko, jakich dokonuje wyborów i jakie powiela schematy. Kluczem bowiem do zrozumienia naszych dzieci jest poznanie i zrozumienie nas samych.

Nie zawiedli PRACOWNICY, którzy czując się gospodarzami i organizatorami spotkania m.in. własnoręcznie upiekli wyśmienite domowe wypieki.

Nie zawiedli DYREKTORZY i NAUCZYCIELE opoczyńskich i drzewickich szkół i przedszkoli.

Kto zawiódł? FREKWENCJA, która była zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań.

Tym bardziej dziękuję WSZYSTKIM OBECNYM, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

Szczególne podziękowania za obecność kieruję pod adresem Pana Tomasza Trzaskacza – Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim przybyłego wraz z wizytatorem Panią Elżbietą Górką, Pani Marii Barbarze Chomicz – Wicestaroście Opoczyńskiemu oraz Panu Rafałowi Skoczylasowi – Dyrektorowi Biura Poselskiego Pana Roberta Telusa,                                               

                                                      Z szacunkiem
                                                          Anna Kucharska
                                                              Dyrektor
                                          Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
                                                            w Opocznie

Koniec artykułu