Indywidualne formy wsparcia dla rodziców.

– Indywidualna pomoc psychologiczna.

– Pomoc psychologiczna w rozwiązywaniu problemów dziecka w domu i szkole.

– Konsultacje wychowawcze i rozwojowe.

– Pomoc psychologiczna i terapeutyczna w obszarze trudności rodzica wpływających na funkcjonowanie i rozwój dziecka.

– Interwencja kryzysowa.

Zapisy do specjalistów w sekretariacie poradni i  pod numerem telefonu:  44 741-64-62.

Konsultacje dla psychologów

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych psychologów zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych powiatu opoczyńskiego do korzystania z konsultacji dotyczących problematyki zawodowej.
Terminy indywidualnych spotkań po wcześniejszym uzgodnieniu z mgr Renatą Jach – psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie.

tel. 44/741-64-62
r.jach@pppopoczno.pl

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja

Potrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora? Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w: rozłożeniu długu na raty, w spłacie pożyczek ,,chwilówek”, masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego? Skorzystaj z systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.
Więcej „Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja”

Zaklęcia rodziców. Jak wspierać swoje dziecko?

„Nikt nie rodzi się z wbudowanymi umiejętnościami wychowawczymi. Trzeba się tego nauczyć.” Póki nie dotrzemy jako rodzic do takiego momentu, gdy przychodzi nam zmierzyć się z trudem wychowania, pozostaje to w nieświadomej przestrzeni naszego umysłu. Niezliczoną ilość razy pytamy co jest nie tak, co robię nie tak, co robię źle… Jestem rodzicem, więc powinienem wiedzieć jak obchodzić się z moim dzieckiem. Czasem jest dobrze, czasem nadchodzi słabszy czas dla każdego i to od wsparcia, które otrzymamy bądź też nie, zależy powodzenie sprawy.

„Przezywanie przez dziecko nieprzyjemnych emocji w bezpiecznej atmosferze wyposaża człowieka w umiejętność radzenia sobie z nimi”. Pytanie brzmi: jak to zrobić by zrobić to dobrze? Czy w ogóle jest możliwe wychować dobrze dziecko i co tak naprawdę to znaczy? Więcej „Zaklęcia rodziców. Jak wspierać swoje dziecko?”