KSZTAŁTOWANIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ – zajęcia grupowe w Przedszkolu nr 5 w Opocznie

W dniu 26.04.2024r. w Przedszkolu nr 5 w Opocznie dla dzieci  5- i 6-cioletnich, logopedzi Naszej placówki – Pani Iwona Kresa i Pani Agnieszka Nojek – przeprowadziły zajęcia grupowe. Ich celem było kształtowanie percepcji słuchowej, czyli zdolności do odbioru dźwięków, ich rozpoznawania, różnicowania oraz prawidłowego interpretowania. Więcej „KSZTAŁTOWANIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ – zajęcia grupowe w Przedszkolu nr 5 w Opocznie”

Konferencja – „UZALEŻNIENIA A ZDROWIE PUBLICZNE-JAKOŚĆ I RODZAJ PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ W POWIECIE OPOCZYŃSKIM”

W dniu 04 kwietnia 2024r. w Starostwie Powiatowym w Opocznie, odbyła się konferencja profilaktyczna pt. „UZALEŻNIENIA A ZDROWIE PUBLICZNE-JAKOŚĆ I RODZAJ PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ W POWIECIE OPOCZYŃSKIM”.

Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Opocznie z filią w Drzewicy reprezentowały: Anna Reszka, która omawiała problematykę współczesnych uzależnień od dzieci i młodzieży oraz Agnieszka Mrowińska, nawiązująca w swojej wypowiedzi do coraz bardziej popularnego wśród młodych ludzi stylu życia Clean Life. Więcej „Konferencja – „UZALEŻNIENIA A ZDROWIE PUBLICZNE-JAKOŚĆ I RODZAJ PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ W POWIECIE OPOCZYŃSKIM””

Konferencja pt. „Autyzm – krok w dorosłość”

Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. W dniu 04.04.2024r. w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie odbyła się konferencja pt. „Autyzm – krok w dorosłość”.

Jedną z prelegentek spotkania była p. Kaja Kurkowska-Pacan, psycholog Naszej poradni. Przygotowała wystąpienie dotyczące organizacji kształcenia ucznia z diagnozą spektrum autyzmu. Z prezentacji prelegentki mogliśmy dowiedzieć się jakie konsekwencje niesie za sobą diagnoza ASD u ucznia w perspektywie realizowania przez niego obowiązku szkolnego. Więcej „Konferencja pt. „Autyzm – krok w dorosłość””