Więcej o: Dostrzec depresję

Dostrzec depresję

Depresja to choroba, która może dotknąć osoby w każdego, w każdym wieku. Po prostu smutek czy używając kolokwializmu, dołek psychiczny, w jaki zdarza nam się wpadać od czasu do czasu to normalne zjawiska codziennego życia emocjonalnego. Są naturalną reakcją organizmu na rozczarowanie czy niepowodzenie. Jednakże gdy uczucie pustki i rozpaczy zawładnie człowiekiem, nie mija i nie pozwala się w pełni cieszyć życiem, np. jak do tej pory, może się okazać, że ów człowiek cierpi na depresję. Więcej „Dostrzec depresję”

Bezpieczne Ferie

Drodzy Nauczyciele i drogie dzieci z okazji zbliżających się ferii zimowych, chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opocznie z Filią w Drzewicy

Do pobrania:

Prezentacja – Bezpieczne Ferie

Życie nie jest problemem do rozwiązania tylko rzeczywistością do doświadczenia.

Søren Kierkegaard

Może być wam trudno rozmawiać o tym, co ważne.

Może być wam trudno podejmować inne tematy.

Może być wam trudno być ze sobą blisko.

Może być wam trudno nie obwiniać się nawzajem.

 

RODZIC ZMĘCZONY JEST RODZICEM ZIRYTOWANYM, A ZIRYTOWANY JEST NIEMIŁY I NIECHĘTNIE ZNAJDUJE ENERGIĘ, BY ZAUWAŻYĆ PROBLEMY Z DZIECKIEM ORAZ UDZIELIĆ MU POMOCY WE WŁAŚCIWYM CZASIE. Więcej