Konferencja – „UZALEŻNIENIA A ZDROWIE PUBLICZNE-JAKOŚĆ I RODZAJ PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ W POWIECIE OPOCZYŃSKIM”

W dniu 04 kwietnia 2024r. w Starostwie Powiatowym w Opocznie, odbyła się konferencja profilaktyczna pt. „UZALEŻNIENIA A ZDROWIE PUBLICZNE-JAKOŚĆ I RODZAJ PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ W POWIECIE OPOCZYŃSKIM”.

Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Opocznie z filią w Drzewicy reprezentowały: Anna Reszka, która omawiała problematykę współczesnych uzależnień od dzieci i młodzieży oraz Agnieszka Mrowińska, nawiązująca w swojej wypowiedzi do coraz bardziej popularnego wśród młodych ludzi stylu życia Clean Life. Więcej „Konferencja – „UZALEŻNIENIA A ZDROWIE PUBLICZNE-JAKOŚĆ I RODZAJ PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ W POWIECIE OPOCZYŃSKIM””

Konferencja pt. „Autyzm – krok w dorosłość”

Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. W dniu 04.04.2024r. w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie odbyła się konferencja pt. „Autyzm – krok w dorosłość”.

Jedną z prelegentek spotkania była p. Kaja Kurkowska-Pacan, psycholog Naszej poradni. Przygotowała wystąpienie dotyczące organizacji kształcenia ucznia z diagnozą spektrum autyzmu. Z prezentacji prelegentki mogliśmy dowiedzieć się jakie konsekwencje niesie za sobą diagnoza ASD u ucznia w perspektywie realizowania przez niego obowiązku szkolnego. Więcej „Konferencja pt. „Autyzm – krok w dorosłość””

Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży

W związku ze zbliżającymi się  Świętami  Wielkanocnymi  w dniu 19 marca 2024 r. w Placówce Wsparcia Dziennego – Świetlicy Środowiskowej Przytulisko, w ramach terapii zajęciowej, zostały przeprowadzone warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży. Pracownicy naszej Poradni  – p. Monika Szwagrzyk i p. Agnieszka Mrowińska wspólnie z wspólnie z podopiecznymi Świetlicy wykonały przepiękne kartki wielkanocne. W warsztatach uczestniczył również  gość specjalny – twórczyni ludowa p. Zofia Migowska, która zapoznała dzieci z techniką przygotowywania palemek wielkanocnych.  Warsztaty bardzo spodobały się uczestnikom, wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój, przybliżyły dawne tradycje świąteczne  i przyniosły mnóstwo satysfakcji z własnoręcznie wykonanych prac.

Więcej „Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży”

PPP na IX Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji

W dniu 12 marca 2024 uczestniczyliśmy w IX Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji, które odbywały się w Zespole Szkół Powiatowych im. S. Staszica w Opocznie. Naszą placówkę reprezentowały psycholodzy: Monika Madej i Karolina Marecka. Panie przeprowadzały krótkie testy kwestionariuszowe dotyczące preferencji zawodowych z zainteresowanymi uczniami oraz omawiały uzyskane wyniki. Informowały również o możliwości skorzystania z pogłębionej diagnozy zawodoznawczej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie i Filii w Drzewicy. Więcej „PPP na IX Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji”

Więcej o: Dostrzec depresję

Dostrzec depresję

Depresja to choroba, która może dotknąć osoby w każdego, w każdym wieku. Po prostu smutek czy używając kolokwializmu, dołek psychiczny, w jaki zdarza nam się wpadać od czasu do czasu to normalne zjawiska codziennego życia emocjonalnego. Są naturalną reakcją organizmu na rozczarowanie czy niepowodzenie. Jednakże gdy uczucie pustki i rozpaczy zawładnie człowiekiem, nie mija i nie pozwala się w pełni cieszyć życiem, np. jak do tej pory, może się okazać, że ów człowiek cierpi na depresję. Więcej „Dostrzec depresję”

Bezpieczne Ferie

Drodzy Nauczyciele i drogie dzieci z okazji zbliżających się ferii zimowych, chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opocznie z Filią w Drzewicy

Do pobrania:

Prezentacja – Bezpieczne Ferie

Życie nie jest problemem do rozwiązania tylko rzeczywistością do doświadczenia.

Søren Kierkegaard

Może być wam trudno rozmawiać o tym, co ważne.

Może być wam trudno podejmować inne tematy.

Może być wam trudno być ze sobą blisko.

Może być wam trudno nie obwiniać się nawzajem.

 

RODZIC ZMĘCZONY JEST RODZICEM ZIRYTOWANYM, A ZIRYTOWANY JEST NIEMIŁY I NIECHĘTNIE ZNAJDUJE ENERGIĘ, BY ZAUWAŻYĆ PROBLEMY Z DZIECKIEM ORAZ UDZIELIĆ MU POMOCY WE WŁAŚCIWYM CZASIE. Więcej