„Szkoła pamięta” – akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

Nasza poradnia włączyła się do akcji: „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne osoby oraz wydarzenia z historii naszego regionu. Jesienne dni to czas zadumy, kiedy wspominamy naszych bliskich jak i tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju. Więcej „„Szkoła pamięta” – akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki”

Zmieniamy się dla WAS

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, z radością informujemy o zmianach. W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie oraz filii w Drzewicy dobiegają końca prace remontowe, w efekcie których placówka zyskała ekonomiczne oświetlenie, instalację przeciwpożarową, nowe okna w wybranych pomieszczeniach oraz sanitariaty. Więcej „Zmieniamy się dla WAS”

Konferencja „ADHD- zrozum i wspieraj”

W dniu 3 października 2023 odbyła się w MDK w Opocznie konferencja nt. „ADHD-zrozum i wspieraj”, której organizatorem było Przedszkole nr 8 w Opocznie. Naszą placówkę reprezentowała pani Monika Madej-psycholog, która podczas swojego wystąpienia „Dziecko z ADHD w domu i w szkole” omówiła objawy i przyczyny tego zaburzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z treściami zawartymi w prezentacji wykorzystanej podczas konferencji.

 

Do pobrania: Prezentacja Pani Moniki Madej (plik pdf)

 

Więcej „Konferencja „ADHD- zrozum i wspieraj””

X Opoczyński Marsz dla Życia i Rodziny

Dnia 15.09.2023r. odbył się w Opocznie X Jubileuszowy Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczął się uroczystą Mszą św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli ulicami miasta na plac za Domem Kultury, gdzie odbyła się dalsza część imprezy, czyli występy zarówno lokalnych artystów, jak i znanych zespołów sceny disco, a także promocja polskiej, tradycyjnej żywności, wystawa stoisk pokazowych organizacji z powiatu opoczyńskiego. Więcej „X Opoczyński Marsz dla Życia i Rodziny”